Cudze chwalicie…

Hej, hej!

Dzisiaj chciałabym się pochwalić swoim świeżutkim, jeszcze ciepłym nabytkiem-
“RZECZY NIEPOSPOLITE- Polscy Projektanci XX wieku” pod redakcją Czesławy Frejlich.
Jest to zbiór artykułów różnych autorów poświęconych kilkudziesięciu postaciom projektantów, którzy tworzyli historię polskiego wzornictwa. Rozdziały ułożone są chronologicznie począwszy od okresu sprzed pierwszej wojny światowej a skończywszy na latach 70tych XX wieku.
Zachwycamy się projektami zachodnich designerów czyniąc je obiektami naszego pożądania, głównie z powodu nieznajomości dokonań naszych rodzimych projektantów- ale nieznajomość ta nie wynika w dużej mierze z powodu naszej ignorancji, a jedynie z braku dostępnej wiedzy na ten temat, a temu z kolei winna jest niełatwa historia Polski.
 Książka ta jest pierwszą publikacją dotyczącą  niedawno minionych czasów, która tę lukę próbuje wypełnić. Mam nadzieję, że będzie stanowić inspirację dla wszystkich wielbicieli retro i vintage, a także że podniesie do rangi “kultowych” znajdowane na babcinych strychach, w szafach i kredensach skarby:)

 

 

 

 

 

 

 

 🙂

Przeczytaj również

3 komentarze

  1. Do tej "sesji fotograficznej" udało mi się wykorzystać drewniane pudełko z motywem dziewięćsiła, które moja Mama przywiozła jako pamiątkę z wycieczki do Zakopanego w czasach szkoły średniej, porcelanowego misia i rybki kieliszki- przedmioty, które były w moim domu odkąd pamiętam, a które zaanektowałam na własność i darzę je sentymentem :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ten + 8 =