Green (KITCHEN) Island

Hej, hej!
Dzisiaj kuchennych rewolucji/rewelacji ciąg dalszy! ;))
    W klasycznej białej kuchni zaistnieje zieleń i to nie w miętowym odcieniu porcelany od Ib Laursena (skądinąd pięknej!), ale w soczystym wiosennym kolorze . Właścicielka owej kuchni- Gosia, kocha ten odcień zieleni od zawsze. I przyznam szczerze, że ten kolor wyjątkowo do niej pasuje!
     Gosia wraz z mężem i kilkumiesięcznym synkiem przeprowadza się do swojego pierwszego własnego domu w Irlandii.
     Dom został wybudowany zaledwie kilka lat temu, ale trzeba go dostosować do gustu nowych właścicieli. Priorytetem dla Gosi jest kuchnia- w której pozostanie tylko oryginalna podłoga w grafitowym odcieniu, oraz poddany renowacji stół z krzesłami przeniesiony z jadalni.
    Tak, tak- nie przesłyszeliście się! Oprócz jadalni stanowiącej oddzielne pomieszczenie, kuchnia o powierzchni 16m kw umożliwia nam ustawienie całkiem dużego stołu do codziennych posiłków.
     Ponieważ możemy sobie pozwolić, aby po jednej stronie powstała zabudowa pod sam sufit mieszcząca  większość sprzętów (w tym pralkę), ciąg kuchenny znajdujący się po stronie przeciwnej będzie pozbawiony wiszących szafek. Nad blatem roboczym zawiesimy jedynie rząd otwartych półek- symetrycznie po obydwu stronach okapu. Gosia będzie mogła eksponować na nich m.in. zieloną porcelanę. Bo zielone w kuchni będą jedynie dodatki oraz… stół i krzesła.
     Gosia ma klasyczną urodę i klasyczny gust, więc klasyczna kuchnia z klasyczną zielenią w tle pasuje do niej idealnie! Równie klasyczny owalny stół na ozdobnej “nodze” i piękne krzesła Windsor z oparciem typu “bow-back” (zaokrąglonym) zostaną przemalowane farbą Annie Sloan na kolor Antibes Green (w tym miejscu muszę bardzo serdecznie pozdrowić Pastelową Kropkę i zapytać czy zieleń w Antibes ma dokładnie taki odcień?? ;)))
Poniżej ogólny plan nowej kuchni:
Kilka kuchennych inspiracji:

 

 

 

 

 

źródło  2  3  4  5
Oraz  mood board, który przedstawia klimat jaki chcemy uzyskać:
A Wy, jak byście się czuli w takiej kuchni?
     Pozdrawiam serdecznie i znikam do innych obowiązków, bo dziś czeka nas jeszcze wyjazd na weekend w rodzinne strony mojego M. Planujemy wycieczkę do Parku Dinozaurów w Bałtowie- trzymajcie kciuki za piękną pogodę!
:)))

 

Przeczytaj również

12 komentarzy

 1. Kuchnia zapowiada się uroczo 🙂 I zieleń do Irlandii bardzo pasuje, nie wiem dlaczego ale zawsze kojarzyłam ten kraj z zielenią 🙂
  Projekt pobudził moją wyobraźnię i zazdroszczę kuchni w takim wymiarze! 🙂
  Par dinozaurów w Bałtowie polecam, swego czasu przejazdem i my tam zajechaliśmy 🙂
  Życzę udanego wypoczynku i pogody słonecznej.
  Ściskam, M.

 2. Jak miło, aż zrobiłam się chciałoby się rzec zielona, ale raczej czerwona 🙂 Dziękuję za pozdrowienia i odwzajemniam z uśmiechem na twarzy 😀 Co do tutejszej zieleni to bardzo trudne pytanie 😉 wszak jest jej tyle wariacji, że aż głowa boli. Moją ulubioną wersją są oczywiście pastelowe tony 🙂
  Jakby ktoś miał ochotę zerknąć na prowansalską zieleń we własnej osobie, to ta czai się na każdym rogu tego wpisu http://pastelowakropka.pl/za-katki/83-prowansalska-wiosna-styl-prowansalski
  Miłego tygodnia!
  Ps. Projekt bardzo optymistyczny i przez tą zieleń charakterny 😀

 3. Ja jak remontuję jakieś wnętrze w moim domu, mam sprawdzony patent na dobór kolorów. Oglądam dużo albumów z obrazami, albo wygrzebuje jakiś z pamięci, szukam reprodukcji w necie i drukuję ją. Z tym idę do sklepu budowlanego i kupuję farby w podobnym kolorze, jak te na zdjęciu. Oczywiście nie tylko kupuję farby do ścian, ale też emulsję, bo uwielbiam przerabiać meble. Dodatki też wyszukuje ,,pod obraz". Ta kuchnia przypomina mi jakiś impresjonistyczny, zimowy pejzaż z zielonkawymi, złotymi refleksami słońca na śniegu:) Piękna jest:)

 4. Ja mam taki pomysł na serię postów z mood boardami przedstawiającymi wnętrza inspirowane obrazami, ale jak większość moich pomysłów napotyka na przeszkodę w postaci matczynego niedoczasu. No cóż myślę jednak, że nie tylko moje życie przypomina ciągły "design in progress"!
  Pozdrawiam :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

five × 3 =