Polskie wnętrza #1. Loft pod Berlinem

    Co Wy na to, aby pozachwycać się trochę tym, co jest dziełem naszych rodzimych projektantów/architektów i co może być prawdziwym powodem do dumy? To będzie oczywiście ranking subiektywnie przeze mnie wybranych wnętrz- mam jednak nadzieję, że będziecie podzielać moje gusta :)))
 No to zaczynamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(fotografie- Karolina Bąk)

 

     Jacek Kolasiński- do bieli stanowiącej tło jego projektów z ogromnym wyczuciem dodaje plamy koloru tak, że właściwie każdy przedmiot stanowi obiekt do niczym nie zmąconej kontemplacji. W dodatku pielęgnuje polską kulturę, tradycję i rzemiosło. W jego projektach podziwiać możemy polskie plakaty, kolekcje polskiej ceramiki z lat 50 i 60tych oraz polskie kilimy z lat 1930-50. Część mebli jest zaprojektowana przez autora wnętrza, a pozostałe to autentyki z połowy XXw., które zostały poddane renowacji.

 

Inne projekty jego autorstwa obejrzycie tutaj:

 

     Moim zdaniem powinny podobać się i tym co kochają design z połowy XXw. i fanom stylu skandynawskiego, i minimalizmu,  i oczywiście industrialnej surowizny. Mam rację, czy może jednak się mylę?

Marta.

Przeczytaj również

23 komentarze

  1. Dla mnie bomba!
    Wprawdzie nie mogłabym tak mieszkać, bo jestem chyba zbyt prymitywnie przyziemna i rozdrobniona na 1001 dodatków, w tym niestety też przyznaję różowych 😉 :D, ale widać, że to jest mieszkanie wnętrzarskiego wirtuoza stylu i smaku. Nie wiem czy piękne to nie będzie zbyt banalne słowo, więc użyje innego …Wyborne, to mieszkanie jest wyborne …

  2. Myślę, że gdyby pojawiła się tu odrobina "życiowego" bałaganu- jakiś kolorowy pled na sofie, kubek na biurku, owoce w paterze na stole, książka na stoliku- nabrałoby przytulności, a tak to jest pięknym obiektem kontemplacji ;P

  3. Nie jestem znawczynią tematu, ale widzę, że mamy bardzo kreatywnych dizajnerów. Loft w tym wydaniu bardzo mi się podoba. Czy na zdjęciach numer 8, 9 i 10 te piękne ciemne półki pokryte są politurą?

  4. Biel, biel… Białe ściany i podłogi- no właśnie podłogi, myślę że to one powodują wrażenie sterylności. Ale znam takich, którzy daliby się pokroić za białą podłogę w drobne plasterki- Ty Olu, chyba do nich nie należysz ;p Ja osobiście preferuję dębową jodełkę- ale tutaj zachwycają mnie te retro meble 🙂 kontrast z bielą jest imponujący! Poza tym to mężczyzna jest autorem tego wnętrza a "ozdobniki" są takie niemęskie ( no chyba, że się jest Jonathanem Adlerem ;P)

  5. Oj, Marta! Czytając zdanie "poza tym to mężczyzna jest autorem tego wnętrza a "ozdobniki" są takie niemęskie", pomyślałam "a Adler?!", ale widzę, że mnie ubiegłaś 😉

    Doceniam wiele minimalistycznych wnętrz, ale to do mnie nie przemawia i już 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

one × one =